Video Sources 929 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Italian Job

The Italian Job

Get in. Get out. Get even.May. 30, 2003USA110 Min.PG-13
Your rating: 0
7.5 2 votes

Synopsis

Pasi u tradhëtuan dhe u lanë për të vdekur në Itali, Çarli dhe skuadra e e tij planifikojnë një vjedhje ari kundër ish aleatit të tyre.

The Italian Job
The Italian Job
The Italian Job
The Italian Job
The Italian Job
The Italian Job
The Italian Job
The Italian Job
The Italian Job
The Italian Job
Original title The Italian Job
IMDb Rating 7.0 302,106 votes
TMDb Rating 6.6 1,912 votes

Director

F. Gary Gray
Director

Cast

Mark Wahlberg isCharlie Croker
Charlie Croker
Charlize Theron isStella Bridger
Stella Bridger
Jason Statham isHandsome Rob
Handsome Rob
Yasiin Bey isLeft Ear
Left Ear
Franky G isWrench
Wrench
Donald Sutherland isJohn Bridger
John Bridger
Olek Krupa isMashkov
Mashkov

Similar titles

Dead South
Wrong Side of Town
Thick as Thieves
Ain’t Them Bodies Saints
Krishna Gaadi Veera Prema Gaadha
The Next Three Days
Beyond Skyline
Oblivion
The Happytime Murders
Infestation
Maverick
Goutham Nanda