Video Sources 114 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
The King of Staten Island

The King of Staten Island

Jul. 22, 2020USA137 Min.R
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Një gjysëm-autobiografi, komedi-dramë, për Pete Davidson, duke u rritur në Staten Island. Përfshirë humbjen e babait gjatë 9/11 dhe hyrjen në botën e komedisë (stand up).

The King of Staten Island
The King of Staten Island
The King of Staten Island
Original title The King of Staten Island
IMDb Rating 7.2 16,258 votes
TMDb Rating 6.7 24 votes

Director

Judd Apatow
Director

Cast

Pete Davidson isScott Carlin
Scott Carlin
Marisa Tomei isMargie Carlin
Margie Carlin
Bill Burr isRay Bishop
Ray Bishop
Maude Apatow isClaire Carlin
Claire Carlin
Action Bronson isShot or Stabbed Victim
Shot or Stabbed Victim

Similar titles

Summer of 84
6 Balloons
Blackbird
Arctic
Rukh
Iron Sky: The Coming Race
The Skin I Live In
Keanu
The Circus
Jane Austen’s Mafia!
Fish Tank
Loaded