Video Sources 227 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Ladykillers

The Ladykillers

The greatest criminal minds of all time have finally met their match.Mar. 25, 2004USA104 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Një grup i çuditshëm hajdutësh mblidhet në shtëpinë e një vejushe të devotshme, por pak të hutuar, për të vjedhur një nga kazinot më të mëdha në Misisipi. Plani i organizuar me detaje ndërlikohet, kur personalitetet e ndryshme të kriminelëve fillojnë të shkaktojnë grindje midis tyre, duke krijuar telashe dhe ngatërresa.

The Ladykillers
The Ladykillers
The Ladykillers
The Ladykillers
The Ladykillers
The Ladykillers
The Ladykillers
The Ladykillers
The Ladykillers
Original title The Ladykillers
IMDb Rating 6.2 94,291 votes
TMDb Rating 6.1 795 votes

Director

Ethan Coen
Director

Cast

Tom Hanks isProfessor G.H. Dorr
Professor G.H. Dorr
Irma P. Hall isMarva Munson
Marva Munson
Marlon Wayans isGawain MacSam
Gawain MacSam
J.K. Simmons isGarth Pancake
Garth Pancake
Tzi Ma isThe General
The General
Ryan Hurst isLump Hudson
Lump Hudson
Diane Delano isMountain Girl
Mountain Girl
George Wallace isSherriff Wyner
Sherriff Wyner
John McConnell isDeputy Sheriff
Deputy Sheriff
Jason Weaver isWeemack Funthes
Weemack Funthes

Similar titles

Hannah Montana: The Movie
The LEGO Ninjago Movie
No Mercy
Bent
Comedy Couple
Man Up
Edmond
Public Enemies
Swiss Army Man
Winter Ridge
Who Framed Roger Rabbit
An American Haunting