Video Sources 236 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

They come in piecesJan. 26, 2019Denmark106 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Kanë kaluar pesë vjet qëkur ç’do gjë ishte për mrekulli dhe qytetarët po përballen me një kërcënim të ri, pushtuesit Duplo nga hapësira, që shkatërrojnë ç’do gjë më shpejt seç ata mund të ndërtojnë.

The Lego Movie 2: The Second Part
The Lego Movie 2: The Second Part
The Lego Movie 2: The Second Part
The Lego Movie 2: The Second Part
The Lego Movie 2: The Second Part
Original title The Lego Movie 2: The Second Part
IMDb Rating 6.7 35,338 votes
TMDb Rating 6.6 669 votes

Director

Cast

Chris Pratt isEmmet Brickowski / Rex Dangervest (voice)
Emmet Brickowski / Rex Dangervest (voice)
Elizabeth Banks isLucy / Wyldstyle (voice)
Lucy / Wyldstyle (voice)
Will Arnett isBruce Wayne / Batman (voice)
Bruce Wayne / Batman (voice)
Tiffany Haddish isQueen Watevra Wa'Nabi (voice)
Queen Watevra Wa'Nabi (voice)
Stephanie Beatriz isSweet Mayhem / General Mayhem (voice)
Sweet Mayhem / General Mayhem (voice)
Charlie Day isBenny (voice)
Benny (voice)
Alison Brie isUnikitty (voice)
Unikitty (voice)
Nick Offerman isMetalBeard (voice)
MetalBeard (voice)

Similar titles

Freelancers
Rio 2
The Legend of Zorro
Speed 2: Cruise Control
Fireball
Walking Tall
The Contractor
The Italian Job
Abrafasi dhe Piratët e Karaibeve
Godzilla: King of the Monsters
Shaft
Brothers