Video Sources 846 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikohqq.tv
The Longest Yard

The Longest Yard

If you canMay. 19, 2005USA113 Min.PG-13
Your rating: 0
5 1 vote
what going on?

Synopsis

Pol “Laraman” Kruja ishte një superyll i ragbit, ama ajo kohë për të ka përfunduar. Kur arrestohet nën akuzën që po ngiste makinën i dehur, Poli merr vesh se ishte kërkuar që veçanërisht të shkonte në burgun Allenvill nga drejtori Hejzën, i cili kishte menduar që t’i shfrytëzonte aftësitë dhe vizionin e Polit për ekipin e tij të ragbit. Pasi që i caktohet për detyrë që të formoj një ekip ragbi me të burgosurit për të luajtur kundër rojeve në një ndeshje “miqësore”, Kruja sheh vetën brenda një loje shumë interesante.

The Longest Yard
The Longest Yard
The Longest Yard
The Longest Yard
The Longest Yard
The Longest Yard
The Longest Yard
The Longest Yard
The Longest Yard
Original title The Longest Yard
IMDb Rating 6.4 131,501 votes
TMDb Rating 6.2 409 votes

Director

Peter Segal
Director

Cast

Adam Sandler isPaul Crewe
Paul Crewe
Chris Rock isCaretaker
Caretaker
Burt Reynolds isCoach Nate Scarborough
Coach Nate Scarborough
Michael Irvin isDeacon Moss
Deacon Moss
Nelly isMegget
Megget
Terry Crews isCheeseburger Eddy
Cheeseburger Eddy
Bob Sapp isSwitowski
Switowski

Similar titles

Aladin
Dead Earth
Ernesti dhe Celestina
The Promise
A Perfect Day
A Nice Girl Like You
Brooklyn
Approaching the Unknown
Ghost Stories
Montana
The Professor and the Madman
21 Jump Street