Video Sources 107 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
The Mauritanian

The Mauritanian

Feb. 12, 2021UK129 Min.R
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Një i burgosur në qendrën e paraburgimit të Gjirit të Guantanamos, të ushtrisë amerikane, mbahet pa akuza, për më shumë se një dekadë dhe i kërkon ndihmë një avokateje për lirimin e tij.

 

The Mauritanian
The Mauritanian
The Mauritanian
Original title The Mauritanian
IMDb Rating 7.3 2,512 votes
TMDb Rating 7.3 35 votes

Director

Cast

Jodie Foster isNancy Hollander
Nancy Hollander
Tahar Rahim isMohamedou Ould Slahi
Mohamedou Ould Slahi
Zachary Levi isNeil Buckland
Neil Buckland
Shailene Woodley isTeri Duncan
Teri Duncan
Benedict Cumberbatch isLt. Stuart Couch
Lt. Stuart Couch
Langley Kirkwood isSergeant Sands
Sergeant Sands
Corey Johnson isBill Seidel
Bill Seidel
Matthew Marsh isGeneral Miller
General Miller

Similar titles

Phantom Halo
On Wings of Eagles
Before Sunset 2
Harsh Times
The Breadwinner
Jerry Maguire
Swimming Pool
American Violence
Punch-Drunk Love
Mean Machine
Y Tu Mamá También
Affairs of State