Video Sources 9 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikostreamtape.com
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

Saving the world can be a trip.Apr. 22, 2021USA114 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

E reja Katie Mitchell nis një udhëtim me prindërit, vëllain e vogël dhe qenin e tyre për të filluar vitin e saj të parë në shkollën e filmit. Por, planet e tyre për tu lidhur si familje ndërpriten kur pajisjet elektronike të botës vijnë në jetë për të krijuar një kryengritje. Me ndihmën e dy robotëve miqësorë, Mitchells tani duhet të bashkohen për të shpëtuar njëri-tjetrin dhe planetin nga revolucioni i ri teknologjik.

 

The Mitchells vs. The Machines
The Mitchells vs. The Machines
The Mitchells vs. The Machines
The Mitchells vs. The Machines
The Mitchells vs. The Machines
The Mitchells vs. The Machines
The Mitchells vs. The Machines
The Mitchells vs. The Machines
The Mitchells vs. The Machines
Original title The Mitchells vs. The Machines
IMDb Rating 8.1 2,530 votes
TMDb Rating 8 179 votes

Director

Jeff Rowe
Director

Cast

Danny McBride isRick Mitchell (voice)
Rick Mitchell (voice)
Abbi Jacobson isKatie Mitchell / Dog Cop (voice)
Katie Mitchell / Dog Cop (voice)
Maya Rudolph isLinda Mitchell (voice)
Linda Mitchell (voice)
Michael Rianda isAaron Mitchell / Furbies / Talking Dog / Wifi Enthusiast (voice)
Aaron Mitchell / Furbies / Talking Dog / Wifi Enthusiast (voice)
Eric André isMark Bowman (voice)
Mark Bowman (voice)
Olivia Colman isPAL (voice)
PAL (voice)
Fred Armisen isDeborahbot 5000 (voice)
Deborahbot 5000 (voice)
Beck Bennett isEric / PAL Max Robots (voice)
Eric / PAL Max Robots (voice)
Chrissy Teigen isHailey Posey (voice)
Hailey Posey (voice)
John Legend isJim Posey (voice)
Jim Posey (voice)

Similar titles

The Girl is in Trouble
Next Day Air
Silencer
Mail Order Monster
Arsenal
Dawn of the Dead
The Prey
Teen Beach Movie
Mumon: The Land of Stealth
Miss Bala
Little Miss Dolittle
Attack of the Unknown