Video Sources 42 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
The Power of the Dog

The Power of the Dog

Nov. 17, 2021Australia126 Min.R
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Fermeri karizmatik Fill Burbank ngjall frikë tek ata përreth tij. Kur vëllai i tij sjell në shtëpi një grua të re dhe djalin e saj, Filli i torturon ata derisa e gjen veten të ekspozuar ndaj mundësisë së dashurisë.

 

The Power of the Dog
The Power of the Dog
The Power of the Dog
The Power of the Dog
Original title The Power of the Dog
IMDb Rating 6.6 323 votes

Director

Jane Campion
Director

Cast

Kirsten Dunst isRose Gordon
Rose Gordon
Jesse Plemons isGeorge Burbank
George Burbank
Kodi Smit-McPhee isPeter Gordon
Peter Gordon
Keith Carradine isGovernor Edward
Governor Edward
Genevieve Lemon isMrs. Lewis
Mrs. Lewis
Adam Beach isEdward Nappo
Edward Nappo

Similar titles

The Frozen Ground
Dealer/Healer
Glass
What Doesn’t Kill You
Patti Cake$
People You May Know
12 Mighty Orphans
Empire
Adopt a Highway
The Voyeur
O.G.
Evening