Video Sources 37 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
The Power

The Power

Jan. 14, 2021India154 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Një udhëtim në botën e dy të dashuruarve ndërsa të dy familjet e tyre janë shkatërruar për hir të hakmarrjes dhe pushtetit dhe një vështrim se si ata ngrihen nga ajo gropë e epshit të gjakut dhe dëshpërimit, së bashku.

 

The Power
The Power
Original title The Power
IMDb Rating 5.4 1,252 votes
TMDb Rating 6.4 5 votes

Director

Cast

Vidyut Jammwal isDevi Das Kalidas Thakur
Devi Das Kalidas Thakur
Shruti Haasan isPari (Praveen)
Pari (Praveen)
Mahesh Manjrekar isKalidas Haridas Thakur
Kalidas Haridas Thakur
Jisshu Sengupta isRamdas Kalidas Thakur
Ramdas Kalidas Thakur
Yuvika Chaudhary isShaila Ramdas Thakur
Shaila Ramdas Thakur
Sachin Khedekar isVishambhar Rana
Vishambhar Rana

Similar titles

Selma
A Beautiful Mind
Wet Woman in the Wind
Never Back Down 2: The Beatdown
By the Gun
Lucky Luke
District B13
The Last Black Man in San Francisco
Tracktown
American Ultra
Never Here
Murder on the Orient Express