Video Sources 49 Views

  • Shikoevoload.io
The Priest

The Priest

Mar. 11, 2021India140 Min.PG
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Një prift dhe një oficer policie po përpiqen të zgjidhinnjë sërë vetëvrasjesh misterioze.Ndërsa hetimi i tyre mbyllet,ata zbulojnë një krim tjetërme pasoja edhe më të largëta.

 

The Priest
The Priest
The Priest
The Priest
The Priest
The Priest
The Priest
The Priest
The Priest
The Priest
Original title ദ പ്രീസ്റ്റ്
IMDb Rating 6.7 3,452 votes
TMDb Rating 5.5 6 votes

Director

Cast

Mammootty isFr. Carmen Benedict
Fr. Carmen Benedict
Sivadas Kannur isDYSP Sekhar
DYSP Sekhar
Jagadish isAdv. Sivadas K.A.
Adv. Sivadas K.A.
Tony isS.I.
S.I.
Madhupal isDr. Muralidharan
Dr. Muralidharan
Kochu Preman isPeon Paulettan
Peon Paulettan
Lishoy isAlex
Alex

Similar titles

I Hate Luv Storys
The Strangers
All Ladies Do It
Mrs. Claus
Shut In
Raw
I Am Wrath
Desert Dancer
Creep 2
The Selfish Giant
Tubelight
Brick