Video Sources 120 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
The Rock

The Rock

Alcatraz. Only one man has ever broken out. Now five million lives depend on two men breaking in.Jun. 06, 1996USA137 Min.R
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Një kimist dhe një ish agjent i FBI-së drejtojnë kundërpërgjigjen ndaj një sulmi të një grupi ish marinsash amerikan të udhëhequr nga një ndër gjeneralët më të mirë, të cilët kërcënojnë qeverinë amerikane me një sulm me gaz sarin ndaj qytetit të San Franciskos.

The Rock
The Rock
The Rock
Original title The Rock
IMDb Rating 7.4 304,459 votes
TMDb Rating 7 2,769 votes

Director

Michael Bay
Director

Cast

Sean Connery isJohn Patrick Mason
John Patrick Mason
Nicolas Cage isDr. Stanley Goodspeed
Dr. Stanley Goodspeed
Ed Harris isBrigadier General Francis X. Hummel
Brigadier General Francis X. Hummel
John Spencer isFBI Director James Womack
FBI Director James Womack
David Morse isMajor Tom Baxter
Major Tom Baxter
William Forsythe isSpecial Agent Ernest Paxton
Special Agent Ernest Paxton
Tony Todd isCaptain Darrow
Captain Darrow
Gregory Sporleder isCaptain Frye
Captain Frye
Vanessa Marcil isCarla Pestalozzi
Carla Pestalozzi
Claire Forlani isJade Angelou
Jade Angelou

Similar titles

A Kind of Murder
Darc
Animal Kingdom
The Possession
South Wind
Get Smart
Spiders
15 Minutes of War
Rush Hour
Kick
The Fanatic
Break Even