Video Sources 29 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
The Seventh Day

The Seventh Day

God help us.Mar. 26, 2021USA87 Min.R
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Një ekzorcist i sapo emëruar bashkohet me një prift fillestar, për ditën e tij të parë të trajnimit. Teksa hulumtojnë thellë për ferrin në tokë, kufinjtë mes të mirës dhe së keqes, zbehen, dhe vetë demonët e tyre, fillojnë të shfaqen…

 

The Seventh Day
The Seventh Day
The Seventh Day
Original title The Seventh Day
IMDb Rating 4.4 437 votes
TMDb Rating 4.8 15 votes

Director

Cast

Guy Pearce isFather Peter
Father Peter
Keith David isFather Louis
Father Louis
Hannah Alline isMrs. Miller
Mrs. Miller
Heath Freeman isMr. Miller
Mr. Miller
Vadhir Derbez isFather Daniel
Father Daniel
Major Dodge isMr. Giroux
Mr. Giroux
Ben Hicks isCoroner
Coroner
Gail Cronauer isArchbishop's Secretary
Archbishop's Secretary

Similar titles

The Dark Tower
Stormhouse
Behind the Trees
Angels Fallen
Minutes Past Midnight
The Orphanage
The Clovehitch Killer
Siccîn 3: Cürmü Aşk
What Lies Below
Creep
Annabelle
The Pack