Video Sources 46 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
The Silent Natural

The Silent Natural

He Made Thousands of Fans Cheer, But Never Heard One.Jun. 02, 2019USA140 Min.PG
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

William Hoy ishte një nga kampionat e parë të lojtarëve të Bejsbollit të “Lidhjes së Madhe të Shurdhër” në vitet 1800. Duke qenë i shurdhër, ai futi në lojë sinjale dore për goditje dhe top dhe kapërceu shumë pengesa për t’u bërë një nga lojtarët më të mëdhenj të kohës së tij.

 

The Silent Natural
Original title The Silent Natural
IMDb Rating 5.4 49 votes
TMDb Rating 10 1 votes

Director

Cast

Miles Barbee isWilliam
William "Dummy" Hoy
Sam Jones isJacob Hoy
Jacob Hoy
Sheree J. Wilson isRebecca Hoy
Rebecca Hoy
Barry Livingston isFrank Selee
Frank Selee
Richard Herd isMr. Beagle
Mr. Beagle
Vernon Wells isSarah's Father
Sarah's Father
Clarence Felder isEdgar P Sawyer
Edgar P Sawyer
Barry Pearl isMilwaukee Owner
Milwaukee Owner
Anne Lockhart isMrs. Hart
Mrs. Hart

Similar titles