Video Sources 54 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

They're Not in Bikini Bottom Anymore.Aug. 14, 2020USA95 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote
what going on?

Synopsis

Sfungjer Bobi dhe Patriku, shoku i tij më i mirë, nisin një mision për të shpëtuar kërmillin e rrëmbyer nga mbreti tekanjoz Poseidon. Gjatë udhëtimit të tyre, dyshja do të kalojë aventura të cilave, dy miqtë do të dinë t’u bëjnë ballë me karakterin e tyre kurajoz, por edhe naiv dhe me shumë humor…

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run
Original title The SpongeBob Movie: Sponge on the Run
IMDb Rating 6.2 2,581 votes
TMDb Rating 8.3 1,089 votes

Director

Tim Hill
Director

Cast

Tom Kenny isSpongeBob SquarePants / Gary the Snail (voice)
SpongeBob SquarePants / Gary the Snail (voice)
Bill Fagerbakke isPatrick Star (voice)
Patrick Star (voice)
Rodger Bumpass isSquidward Tentacles (voice)
Squidward Tentacles (voice)
Mr. Lawrence isPlankton (voice)
Plankton (voice)
Clancy Brown isMr. Krabs (voice)
Mr. Krabs (voice)
Carolyn Lawrence isSandy Cheeks (voice)
Sandy Cheeks (voice)
Matt Berry isKing Poseidon (voice)
King Poseidon (voice)
Jill Talley isKaren (voice)
Karen (voice)
Mary Jo Catlett isMrs. Puff (voice)
Mrs. Puff (voice)

Similar titles

All the Way Boys
Dragon Hunters
A Cinderella Story: Christmas Wish
Seventh Son
Makinat 1
Goosebumps
Transporter 3
Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame
Hercules
A Sound of Thunder
The Gauntlet
A Dog’s Journey