Video Sources 285 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Star

The Star

Nov. 15, 2017USA86 Min.PG
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Gomari Bo është mërzitur me jetën e tij monotone dhe dëshiron të bëjë diçka ndryshe. Ai, bashkë me shokun e tij të ngushtë, pëllumbin Dejv, nisin një udhëtim aventuresk natën e lindjes së Krishtit. Ata të dy, delja Ruthi dhe tre devetë simpatike, do ta bëjnë këtë udhëtim, të paharrueshëm.

The Star
The Star
The Star
The Star
The Star
Original title The Star
IMDb Rating 6.2 5,895 votes
TMDb Rating 5.6 268 votes

Director

Cast

Steven Yeun isBo (voice)
Bo (voice)
Keegan-Michael Key isDave (voice)
Dave (voice)
Aidy Bryant isRuth (voice)
Ruth (voice)
Oprah Winfrey isDeborah (voice)
Deborah (voice)
Tyler Perry isCyrus (voice)
Cyrus (voice)
Gina Rodriguez isMary (voice)
Mary (voice)
Zachary Levi isJoseph (voice)
Joseph (voice)
Kelly Clarkson isLeah (voice)
Leah (voice)
Christopher Plummer isKing Herod (voice)
King Herod (voice)
Tracy Morgan isFelix (voice)
Felix (voice)

Similar titles

Arthur Christmas
Green Zone
Safety
Aventura e madhe Lego
The Mask
Avatar
A Wizard’s Tale
A Monster Calls
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Evan Almighty
Mia and the White Lion
Paul Blart: Mall Cop 2