Video Sources 25 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
The Suicide Squad

The Suicide Squad

They're dying to save the world.Jul. 28, 2021USA132 Min.R
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Qeveria dërgon kriminelët më të rrezikshëm në botë: Bloodsport, Peacemaker, King Shark, Harley Quinn dhe të tjerë, në ishullin e largët të mbushur me armiq, Corto Maltese. Të armatosur me armë të teknologjisë së lartë, ata përshkojnë xhunglën e rrezikshme në një mision kërkim- shkatërrimi, me vetëm Kolonel Rick Flag në tokë që kontrollon sjelljen e tyre.

 

The Suicide Squad
The Suicide Squad
The Suicide Squad
The Suicide Squad
The Suicide Squad
The Suicide Squad
The Suicide Squad
The Suicide Squad
The Suicide Squad
The Suicide Squad
Original title The Suicide Squad
IMDb Rating 7.4 159,024 votes
TMDb Rating 8 2,880 votes

Director

James Gunn
Director

Cast

Margot Robbie isHarleen Quinzel / Harley Quinn
Harleen Quinzel / Harley Quinn
Idris Elba isRobert DuBois / Bloodsport
Robert DuBois / Bloodsport
John Cena isChristopher Smith / Peacemaker
Christopher Smith / Peacemaker
Joel Kinnaman isRick Flag
Rick Flag
Sylvester Stallone isNanaue / King Shark (voice)
Nanaue / King Shark (voice)
Viola Davis isAmanda Waller
Amanda Waller
David Dastmalchian isAbner Krill / Polka-Dot Man
Abner Krill / Polka-Dot Man
Daniela Melchior isCleo Cazo / Ratcatcher 2
Cleo Cazo / Ratcatcher 2
Peter Capaldi isGaius Grieves / The Thinker
Gaius Grieves / The Thinker
Michael Rooker isBrian Durlin / Savant
Brian Durlin / Savant

Similar titles

Field of Lost Shoes
I Am Wrath
The Magic Crystal
First Blood
The BFG
Beowulf
Blood Circus
Invisible Sister
Dragon Ball Z: Wrath of the Dragon
The Mechanik
The Specialist
The Merciless