Video Sources 851 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfeurl.com
The Villainess

The Villainess

An endless vengeance beginsJun. 08, 2017South Korea129 Min.
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Një vajzë e re është rritur si vrasëse në provincën Yanbian të Kinës. Ajo fsheh identitetin e saj dhe udhëton në Korenë e Jugut, ku lë pas një mal me kufoma në kërkim të hakmarrjes.

The Villainess
The Villainess
The Villainess
The Villainess
The Villainess
The Villainess
The Villainess
The Villainess
The Villainess
The Villainess
Original title 악녀
IMDb Rating 6.7 1,678 votes
TMDb Rating 7.2

Director

Cast

Kim Ok-bin isSook-hee
Sook-hee
Shin Ha-kyun isJoong-sang
Joong-sang
Sung Joon isHyun-soo
Hyun-soo
Kim Seo-hyung isKwon-sook
Kwon-sook
Jo Eun-Ji isKim Sun
Kim Sun
Park Cheol-min isSook-hee's father
Sook-hee's father
Son Min-Ji isMin-joo
Min-joo
Min Ye-ji isSook-hee (young)
Sook-hee (young)

Similar titles

Husband Killers
Kaala
A Man Apart
Chloe
City of Tiny Lights
Big Match
All Ladies Do It
Nordwand – Faqja Veriore
A Company Man
Sniper: Assassin’s End
The Peanut Butter Falcon
The Blind Side