Video Sources 251 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Wandering Earth

The Wandering Earth

Feb. 05, 2019China126 Min.TV-MA
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Dielli po shuhej, njerëzit në mbarë botën krijuan motorë gjigantë për të lëvizur Tokën jashtë orbitës së saj dhe për të lundruar në një sistem të ri yjesh. Megjithatë, udhëtimi prej 2500 vjetësh erdhi me rreziqe të papritura..

The Wandering Earth
The Wandering Earth
The Wandering Earth
The Wandering Earth
The Wandering Earth
The Wandering Earth
Original title 流浪地球
IMDb Rating 6.1 19,322 votes
TMDb Rating 6.3 191 votes

Director

Frant Gwo
Director

Cast

Qu Chuxiao isLiu Qi (Hu Kou)
Liu Qi (Hu Kou)
Li Guangjie isWang Lei
Wang Lei
Zhao Jinmai isHan Duoduo
Han Duoduo
Wu Jing isLiu Peiqiang
Liu Peiqiang
Ng Man Tat isHan Ziang
Han Ziang
Qu Jingjing isZhou Qian
Zhou Qian
Haoyu Yang isHe Lianke
He Lianke

Similar titles

Cats & Dogs 3: Paws Unite
Newness
The Huntsman: Winter’s War
Love Mocktail
Hot Shots! Part Deux
Two Lovers and a Bear
The Sleepover
August. Eighth
Ghajini
The Promise
Black Water
Mere Pyare Prime Minister