Video Sources 767 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Thugs of Hindostan

Thugs of Hindostan

Nov. 07, 2018India164 Min.No Rated
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Pasi oficeri i kompanisë britanike Clive merr përsipër mbretërinë e Mirza, Princesha Zafira dhe Khudabaksh aka Azaad formojnë një grup piratësh rebelë që betohen të mposhtin oficerin anglez dhe të fitojnë lirinë e tyre.

Thugs of Hindostan
Thugs of Hindostan
Thugs of Hindostan
Thugs of Hindostan
Thugs of Hindostan
Thugs of Hindostan
Thugs of Hindostan
Original title Thugs of Hindostan
IMDb Rating 3.5 10,809 votes
TMDb Rating 5.3 22 votes

Director

Cast

Aamir Khan isFirangi Mallah
Firangi Mallah
Amitabh Bachchan isKhudabaksh Azaad
Khudabaksh Azaad
Katrina Kaif isSuraiyya
Suraiyya
Surendra Pal isPavan Ji
Pavan Ji
R. Bhakti Klei isCaptain of British Ship
Captain of British Ship

Similar titles

Along With the Gods: The Last 49 Days
PK
Brothers
Redemption a.k.a Hummingbird
Born Racer
The Twilight Saga: New Moon
Bad Ass 2: Bad Asses
Indiana Jones and the Temple of Doom
Valley of the Wolves: Palestine
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Ghulam
Fukrey Returns