Video Sources 663 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikohxfile.co
Tower Heist

Tower Heist

Ordinary guys. An extraordinary robbery.Nov. 02, 2011USA104 Min.PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

BEN STILLER dhe EDDIE MURPHY udhëheqin një kast plot me yje në këtë komedi gazmore që flet për një manaxher të një ndërtese luksoze me apartamente i cili drejton një staf punëtorësh për t’u hakmarrë ndaj mashtruesit të Uoll Stritit që u mori kursimet duke i mashtruar. Me vetëm disa ditë kohë në dispozicion përpara se miliarderi t’ia hedhë paq me krimin e përsosur, skuadra e hajdutëve amatorë kërkon ndihmën e hajdutit të rëndomtë Slajd për të vjedhur 20 milionë dollarët që janë të sigurt se janë të fshehura në apartamentin e katit të fundit të Kullës. Nga regjizori i serive Rush Hour, “Grabitja e Kullës” është aq gazmore, saqë është kriminale!

Tower Heist
Tower Heist
Tower Heist
Tower Heist
Tower Heist
Original title Tower Heist
IMDb Rating 6.2 116,666 votes
TMDb Rating 5.8

Director

Brett Ratner
Director

Cast

Ben Stiller isJosh Kovacs
Josh Kovacs
Casey Affleck isCharlie Gibbs
Charlie Gibbs
Alan Alda isArthur Shaw
Arthur Shaw
Matthew Broderick isMr. Fitzhugh
Mr. Fitzhugh
Téa Leoni isSpecial Agent Claire Denham
Special Agent Claire Denham
Judd Hirsch isMr. Simon
Mr. Simon
Gabourey Sidibe isOdessa Montero
Odessa Montero
Michael Peña isEnrique Dev’Reaux
Enrique Dev’Reaux

Similar titles

The Anomaly
Shallow Hal
The Brothers Grimm
Evil Dead II
I Am Omega
Put Nonna in the Freezer
Hit-and-Run Squad
See You In Valhalla
Pocket Listing
Spy Game
Velaiyilla Pattadhari 2
Action Jackson