Video Sources 15 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
Vivo

Vivo

One song can change everything.Jul. 30, 2021USA99 Min.PG
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Vivo, aventura e parë muzikore e Sony Pictures Animation që përmban këngë krejtësisht të reja origjinale nga Lin-Manuel Miranda, do të çojë publikun në një aventurë epike, në vende të mrekullueshme dhe reale që nuk janë parë kurrë më parë në animacion.

Vivo
Vivo
Vivo
Vivo
Vivo
Vivo
Original title Vivo
IMDb Rating 6.8 8,109 votes
TMDb Rating 7.7 250 votes

Director

Kirk DeMicco
Director

Cast

Lin-Manuel Miranda isVivo (voice)
Vivo (voice)
Ynairaly Simo isGabi (voice)
Gabi (voice)
Zoe Saldana isRosa (voice)
Rosa (voice)
Brian Tyree Henry isDancarino (voice)
Dancarino (voice)
Gloria Estefan isMarta Sandoval (voice)
Marta Sandoval (voice)
Michael Rooker isLutador (voice)
Lutador (voice)
Nicole Byer isValentina (voice)
Valentina (voice)
Katie Lowes isBecky (voice)
Becky (voice)
Olivia Trujillo isEva (voice)
Eva (voice)

Similar titles

Penguins of Madagascar
Among Ravens
68 Kill
Almost Friends
Harry Potter and the Goblet of Fire
Hot Tub Time Machine 2
Ronal the Barbarian
Dumplin’
3 Idiots
Srimanthudu
Hasee Toh Phasee
Zombie Tidal Wave