Video Sources 943 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko
WALL·E

WALL·E

An adventure beyond the ordinar-E.Jun. 22, 2008USA98 Min.G
Your rating: 0
5.5 2 votes

Synopsis

Në të ardhmen e largët, një robot i vogël me përbërje mbeturinash niset pa dashje në një udhëtim në hapësirë ​​dhe në fund të fundit do të vendosë për fatin e njerëzimit.

WALL·E
WALL·E
WALL·E
WALL·E
WALL·E
WALL·E
WALL·E
WALL·E
WALL·E
WALL·E
Original title WALL·E
IMDb Rating 8.4 741,537 votes
TMDb Rating 7.6 4,147 votes

Director

Cast

Ben Burtt isWALL·E / M-O (voice)
WALL·E / M-O (voice)
Elissa Knight isEVE (voice)
EVE (voice)
Jeff Garlin isCaptain (voice)
Captain (voice)
Fred Willard isShelby Forthright
Shelby Forthright
John Ratzenberger isJohn (voice)
John (voice)
Sigourney Weaver isShip's Computer (voice)
Ship's Computer (voice)
Kathy Najimy isMary (voice)
Mary (voice)
Laraine Newman isAxiom Passenger (voice)
Axiom Passenger (voice)
MacInTalk isAUTO (voice)
AUTO (voice)

Similar titles

Just Another Christmas
White Snake
Ice Age: Collision Course
Spare Parts
Objektivi Hena (Dublim shqip)
Ne Zha
Batman: Gotham by Gaslight
I Vetëm në Shtëpi 3
Koko: A Red Dog Story
Skubi Du, Netet Arabe
Jumanji
Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan