Video Sources 958 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovudeo.net
Warcraft

Warcraft

Two worlds. One home.May. 25, 2016China, Canada, Japan, USA123 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Mbretëria e Azeroth gjendet në prag lufte teksa popullsia e saj përballet me një rracë të frikshme pushtuesish: luftëtarët Ork, të cilët largohen nga shtëpitë e tyre që janë drejt shkatërrimit për të kolonizuar një tjetër. Teksa një portë hapet për të lidhur të dy botët, një ushtri gjen shkatërrimin dhe tjetra zhdukjen. Nga palët e kundërta, dy heronjtë vendosen në një përballje që do të vendosë fatet e familjes, njerëzve dhe shtëpive të tyre.

Warcraft
Warcraft
Warcraft
Warcraft
Warcraft
Warcraft
Warcraft
Warcraft
Warcraft
Warcraft
Original title Warcraft
IMDb Rating 7.2 122,100 votes
TMDb Rating 6.1

Director

Duncan Jones
Director

Cast

Paula Patton isGarona Halforcen
Garona Halforcen
Travis Fimmel isAnduin Lothar
Anduin Lothar
Robert Kazinsky isOrgrim Doomhammer
Orgrim Doomhammer
Dominic Cooper isKing Llane Wrynn
King Llane Wrynn
Daniel Wu isGul'dan
Gul'dan
Clancy Brown isBlackhand
Blackhand
Ruth Negga isLady Taria Wrynn
Lady Taria Wrynn

Similar titles

Brawl in Cell Block 99
New Initial D the Movie Legend 2 – Racer
Outside the Wire
The Meg
American Heist
Rage
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Wanted
Metro
Into the Grizzly Maze
A Bad Moms Christmas
Baskın