Video Sources 141 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikowaaw.tv
Wendy

Wendy

Feb. 28, 2020USA111 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Humbur në një ishull misterioz, ku koha nuk të bën të rritesh, Uendi duhet të luftojë për të shpëtuar familjen, lirinë e saj dhe shpirtin gazmor nga rreziqet vdekjeprurëse të rritjes.

Wendy
Wendy
Original title Wendy
IMDb Rating 5.7 600 votes
TMDb Rating 6.7 3 votes

Director

Benh Zeitlin
Director

Cast

Shay Walker isAngela Darling
Angela Darling
Yashua Mack isPeter Pan
Peter Pan
Ahmad Cage isSweet Heavy
Sweet Heavy
Romyri Ross isCudjoe Head
Cudjoe Head
Stephanie Lynn Wilson isAdult Wendy (voice)
Adult Wendy (voice)

Similar titles

Tomi dhe Xherri Takojnë Sherlok Holms
Poseidon
Makinat 1
Full Speed
Predators
Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost
Spider-Man 2
The Legend of Hercules
Spread Your Wings
Death Note: The Last Name
The Lord of the Rings: The Return of the King
Scrooged