Video Sources 38 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

Fake it until you break it.Mar. 17, 2021USA104 Min.TV-MA
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Dokumentar mbi shkëlqimin dhe falimentin e WeWork, kompani e pasurive të paluajtshme e drejtuar nga karizmatiku Adam Neumann, i cili përfundimisht u detyrua të largohej nga kompania.

 

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn
Original title WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn
IMDb Rating 6.6 1,924 votes
TMDb Rating 6.7 17 votes

Director

Cast

Similar titles

Mosul
Extremis
Deep Web
African Safari 3D
American Factory
Travis Scott: Look Mom I Can Fly
Our Universe 3D
Game of Thrones: The Story So Far
The White Helmets
Conor McGregor: Notorious
FC Barcelona: 1992-2013
The Dissident