Video Sources 482 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Where Hands Touch

Where Hands Touch

Sep. 14, 2018UK122 Min.PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Në vitin 1944, një vajzë 15 vjeçare, bijë e një mamaje gjermane të bardhë dhe një babai afrikan të zi, takon një anëtar të rinisë hitleriane. Perceptimi i tmerreve që po ndodhin rreth tyre, i lidh ata së bashku.

Where Hands Touch
Where Hands Touch
Where Hands Touch
Where Hands Touch
Where Hands Touch
Where Hands Touch
Original title Where Hands Touch
IMDb Rating 5.7 1,479 votes
TMDb Rating 7.7 74 votes

Director

Amma Asante
Director

Cast

Abbie Cornish isLeyna's Aryan Mother
Leyna's Aryan Mother
Christopher Eccleston isSS Officer (Lutz's Father)
SS Officer (Lutz's Father)
Tom Goodman-Hill isWihelm Warner
Wihelm Warner

Similar titles

Fences
Gone Baby Gone
Batman vs. Dracula
Z for Zachariah
Hugo
Beirut
Savages
The Perfection
A Quiet Place
Dead South
Battle (2019) a.k.a Bitva
The Mill and the Cross