Video Sources 1301 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Wonder Woman

Wonder Woman

Power. Grace. Wisdom. Wonder.May. 30, 2017USA141 Min.PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Përpara se të bëhej Wonder Woman, ajo ishte Diana, princesha e Amazonës e një luftëtare e stërvitur. Kur një avion rrëzohet në ishull dhe piloti i saj e informon rreth konfliktit të botës së jashtme, ajo largohet nga vendi i saj për të luftuar një luftë që do t’i japë fund të gjitha luftërave, duke zbuluar kështu fuqitë e saj të plota dhe fatin e vërtetë.

Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Original title Wonder Woman
IMDb Rating 8.1 155,234 votes
TMDb Rating 7.1

Director

Cast

Gal Gadot isDiana Prince / Wonder Woman
Diana Prince / Wonder Woman
Chris Pine isSteve Trevor
Steve Trevor
Connie Nielsen isQueen Hippolyta
Queen Hippolyta
Robin Wright isGeneral Antiope
General Antiope
Danny Huston isGeneral Erich Ludendorff
General Erich Ludendorff
David Thewlis isSir Patrick Morgan
Sir Patrick Morgan
Elena Anaya isIsabel Maru
Isabel Maru
Lucy Davis isEtta Candy
Etta Candy

Similar titles

Justice League vs. Teen Titans
Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
Hirushja dhe 7 Xhuxhat
Reclaim
A Writer’s Odyssey
Balto
#Alive
Enter the Dragon
One Night in Bangkok
Cold Eyes
The Expendables
Sonatine