Video Sources 288 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

Witness the Origin.Apr. 28, 2009USA107 Min.PG-13
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Filmi tregon historinë e së kaluarës epike, të dhunshme dhe romantike të Ulverinit, marrëdhënien e tij komplekse me Viktor Krid ose Dhëmbë-Kordha dhe programin kërcënues së armëve X. Gjatë rrugës, Ullverini përballet me shumë mutantë, të njohur dhe të rinj, duke përfshirë edhe Dedpullin, Gambitin, Xhon Fantazmën dhe Kolonelin Uilliam Strajker.

X-Men Origins: Wolverine
X-Men Origins: Wolverine
X-Men Origins: Wolverine
X-Men Origins: Wolverine
X-Men Origins: Wolverine
X-Men Origins: Wolverine
X-Men Origins: Wolverine
X-Men Origins: Wolverine
X-Men Origins: Wolverine
X-Men Origins: Wolverine
Original title X-Men Origins: Wolverine
IMDb Rating 6.6 446,382 votes
TMDb Rating 6.2 6,929 votes

Director

Gavin Hood
Director

Cast

Hugh Jackman isLogan / Wolverine / Weapon X
Logan / Wolverine / Weapon X
Liev Schreiber isVictor Creed / Sabretooth
Victor Creed / Sabretooth
Danny Huston isWilliam Stryker
William Stryker
Lynn Collins isKayla Silverfox / Silver Fox
Kayla Silverfox / Silver Fox
Ryan Reynolds isWade Wilson / Deadpool / Weapon XI
Wade Wilson / Deadpool / Weapon XI
Will.i.am isJohn Wraith / Kestrel
John Wraith / Kestrel
Taylor Kitsch isRemy LeBeau / The Gambit
Remy LeBeau / The Gambit
Kevin Durand isFred Dukes / Blob
Fred Dukes / Blob
Dominic Monaghan isChris Bradley / Bolt
Chris Bradley / Bolt
Daniel Henney isDavid North / Agent Zero
David North / Agent Zero

Similar titles

Undisputed
Batman v Superman: Dawn of Justice
Hellboy
The Tracker
Zombie 108
Colossal
Miss Bala
Solomon Kane
Supercross
17 Miracles
Tomb Raider
Death Proof