Video Sources 1874 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Yeh Jawaani Hai Deewani

Yeh Jawaani Hai Deewani

May. 31, 2013India159 Min.NOT RATED
Your rating: 0
9.5 4 votes

Synopsis

Yeh Jawaani Hai Deewani eshte historia e lidhjes midis dy karaktereve , Bunny (Ranbir Kapoor) dhe Naina (Depika Padukone ) , ne dy kohera te ndryshme te jeteve te tyre… Ne fillim , kur ato sapo kane mbaruar kolegjin dhe qendrojne perpara shume vendimeve qe do te vendosin se cfare do te behen . Me vone takohen kur jane rreth te 30-tave .duke ju permbajtur endrrave te realizuara dhe te parealizuara. Menyra si keto karaktere ndryshojne, ndikojne dhe bien ne dashuri me njeri tjetrin eshte udhetimi ne te cilin na shoqeron ky film.

Yeh Jawaani Hai Deewani
Yeh Jawaani Hai Deewani
Yeh Jawaani Hai Deewani
Yeh Jawaani Hai Deewani
Yeh Jawaani Hai Deewani
Yeh Jawaani Hai Deewani
Original title Yeh Jawaani Hai Deewani
IMDb Rating 6.9 25,601 votes
TMDb Rating 7.4

Similar titles

Satyameva Jayate
Alex & Emma
Lucky Trouble
A Walk to Remember
Good Luck Chuck
Undine
Before We Go
Beni Unutma-Mos më harro
Miss Pettigrew Lives for a Day
Dilwale
Black
Big Miracle