Video Sources 258 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon

Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon

Sep. 27, 2013China133 Min.Not Rated
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Detektivi i ri Di sapo ka ardhur në kryeqytetin Loujang dhe përfshihet në një çështje të mistershme me një përbindësh të quajtur “Dragoi i Detit.” Gjatë këtij misioni epik ai zbulon një konspiracion që rrezikon të gjithë Dinastinë Tang.

Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon
Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon
Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon
Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon
Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon
Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon
Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon
Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon
Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon
Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon
Original title 狄仁杰之神都龙王
IMDb Rating 6.5 3,971 votes
TMDb Rating 6.1 121 votes

Director

Tsui Hark
Director

Cast

Mark Chao isDee Renjie
Dee Renjie
William Feng isYuchi Zhenjin
Yuchi Zhenjin
Kim Bum isYuan Zhen
Yuan Zhen
Carina Lau isWu Zetian
Wu Zetian
Chen Kun isDr. Wang Pu
Dr. Wang Pu
Chien Sheng isThe Emperor
The Emperor
Lin Gengxin isShatuo Zhong
Shatuo Zhong
Dong Hu isHuo Yi
Huo Yi
Zhang Shan isChusui Liang
Chusui Liang

Similar titles

Batman vs. Robin
Cloverfield
Skubi Du! Abrakadabra Du
Dark Forces
Love and Monsters
Ghosts of Girlfriends Past
The Forbidden Kingdom
Empire
Shivaay
Goosebumps
Tactical Force
Enthiran