Video Sources 758 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikouqload.com
Zero

Zero

Dec. 21, 2018India164 Min.No Rated
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Historia rrotullohet rreth Bauua Singh, një njeri i sfiduar vertikalisht, i cili është plot sharm dhe zgjuarsi, me pak shije arrogance. I lindur në një familje të pasur dhe në një ambient plot begati, ai sfidohet për të zgjeruar horizontin e tij dhe për të gjetur qëllimin e jetës.

Zero
Zero
Zero
Zero
Original title शून्य
IMDb Rating 6.1 15,618 votes
TMDb Rating 5.7 19 votes

Director

Anand L Rai
Director

Cast

Shah Rukh Khan isBauaa Singh
Bauaa Singh
Katrina Kaif isZara Khan
Zara Khan
Anushka Sharma isChitrangada
Chitrangada
Tigmanshu Dhulia isAshok Singh
Ashok Singh
Abhay Deol isAditya Kapoor
Aditya Kapoor
Sheeba Chaddha isBeena Singh
Beena Singh
R. Madhavan isSrinivasan (Special Appearance)
Srinivasan (Special Appearance)
Deepika Padukone isHerself at a party
Herself at a party
Salman Khan isHimself in a dance show
Himself in a dance show

Similar titles

Palm Trees in the Snow
Instant Family
Abe
Coffee & Kareem
Wanted
Patchwork
Happy End
He Got Game
3-Iron
Get Smart
My Cousin Rachel
Only Lovers Left Alive