Aditya Srivastava

Raat Akeli Hai
7.6
HD

Raat Akeli Hai

Jul. 31, 2020

Raat Akeli Hai

Filmi flet për një polic në një qyteti të vogël i cili është thirrur për të hetuar vdekjen e një politikani. Hetimi komplikohet nga sekretet e ...
Super 30
8.3
HD

Super 30

Jul. 12, 2019

Super 30

Bazuar në jetën e matematikanit nga Patna, Anand Kumar, i cili drejton programin e famshëm Super-30, për aspirantët e IIT-së (Instituti Indian i ...
Dil Se…
7.8
HD

Dil Se…

Aug. 22, 1998

Dil Se…

Përplasja mes dashurisë dhe ideologjisë portretizohet në këtë histori dashurie midis drejtuesit të radios dhe një revolucionareje të bukur.