Biografi

Gotti
4.6
HD

Gotti

Jun. 15, 2018

Gotti

Kjo është historia e shefit më madh të krimit të organizuar në Nju Jork, Xhon Goti dhe djalit të tij, si pasardhës i denjë.
Muhammad: The Messenger of God
7.7
HD

Muhammad: The Messenger of God

Ebu Sufjan i thotë Abdulmutalib, xhaxhait të Muhamedit, se në agimin e radhës ai do të vrasë profetin e shenjtë të Islamit dhe Myslimanëve, për ...
The Wizard of Lies
HD

The Wizard of Lies

May. 20, 2017

The Wizard of Lies

Një film biografik për Berni Medof, i cili ngriti firmën piramidale më të madhe të njohur në histori, duke shkaktuar dëme prej 65 bilionë dollarë.
Wish Man
6.8
HD

Wish Man

Jun. 07, 2019

Wish Man

Dëshira e një djali ndryshoi një burrë. Dëshira e një burri ndryshoi botën. Historia e vërtetë e një djali, të cilin peripecitë e jetës e bënë më ...
Tut Part 3: Destiny
7.9
HD

Tut Part 3: Destiny

Jul. 21, 2015

Tut Part 3: Destiny

Faraoni Tut marshon kundër Mittanit dhe synon të shkatërrojë armiqtë e tij të fundit brenda pallatit në mënyrë që të sigurojë vendin e tij në histori…
Make Us Dream
8.2
HD

Make Us Dream

Nov. 15, 2018

Make Us Dream

Dokumentar mbi karrierën e paimagjinueshme të futbollit të Stiven Xherardit, një nga lojtarët më të mirë të Klubit të Liverpulit.
Woman Walks Ahead
6.4
HD

Woman Walks Ahead

Apr. 25, 2018

Woman Walks Ahead

Katerina Uelldon, piktore portretesh nga Bruklini i 1890-ës, shkon në Dakota për të pikturuar portretin e Siting Bullit dhe ngatërrohet në ...
The Lost City of Z
6.9
HD

The Lost City of Z

Mar. 15, 2017

The Lost City of Z

Një dramë e vërtetë, përqendruar mbi eksploruesin Persival Foset i cili u zhduk në kërkim të një qyteti misterioz në Amazonë në vitet 1920.
A Futile and Stupid Gesture
6.8
HD

A Futile and Stupid Gesture

Në vitet ’70 dhe ’80, suksesi dhe influenca e ‘Llamba Kombëtare’ krijon një perandori të re mediatike të mbikëqyrur në ...
Million Dollar Arm
7
Full HD

Million Dollar Arm

May. 09, 2014

Million Dollar Arm

Një agjent sportiv inskenon një strategji rekrutimi jo shumë të zakonshme për të sjell talentet indian të kriketit që të luajnë në Ligën Kryesore ...
Loving Vincent
7.9
HD

Loving Vincent

Aug. 02, 2017

Loving Vincent

Një film i animuar i pikturuar i gjithi në vaj, tregon udhëtimin e një të riu drejt qytetit të fundit ku ka jetuar piktori i trazuar Vinsent Van ...
The Catcher Was a Spy
5.9
HD

The Catcher Was a Spy

Jun. 22, 2018

The Catcher Was a Spy

Një lojtar i shquar i bejsbollit, Mo Berg punësohet si spiun nga Zyra e Shërbimeve Strategjike për të zbuluar bombën atomike të Gjermanisë gjatë ...
Njerez te tepert
HD

Njerez te tepert

Ndërsa familja e Arbenit po lëviz, në rrugën e tyre, ata e shohin një vend për të shtën. Arbeni 5 vjeçar bie në dashuri me filmbërjen dhe vendos ...
Nordwand – Faqja Veriore
7.4
HD

Nordwand – Faqja Veriore

Bazuar ne histori te vertete, Faqja Veriore eshte nje film aventuresk rreth nje kompeticioni per te ngjitur faqen me te rrezikshme te Alpeve. ...
Loving Pablo
6.2
HD

Loving Pablo

Mar. 09, 2018

Loving Pablo

Një gazetare tregon një marrëdhënie romantike që krijon me mbretin famëkeq të drogës, Pablo Eskobar.
The Mercy
6
HD

The Mercy

Feb. 09, 2018

The Mercy

Historia e mrekullueshme e lundërtarit amator Donald Krouhërst dhe përpjekjes së tij i vetëm për të lundruar rreth globit. Vështirësitë që hasi ...
All the Money in the World
7.0
HD

All the Money in the World

Historia e vërtetë e rrëmbimit të John Pol Getty III, nipi i biznesmenit më të pasur të botës asokohe dhe përpjekjet e dëshpëruara të nënës së ...
Final Portrait
6.5
HD

Final Portrait

Aug. 03, 2017

Final Portrait

Një shkrimtar i ri pranon të pozojë për mikun e tij, një piktor të famshëm në krijimin e një portreti. A e prekin konfliktet në punë shoqërinë e tyre?
The Greatest Showman
7.9
HD

The Greatest Showman

Dec. 20, 2017

The Greatest Showman

Një film që feston lindjen e spektaklit. Historia e jetës së një vizionari i cili vjen nga një familje e varfër, dhe krijon një shfaqje, që bëhet ...
The Man Who Invented Christmas
7.1
HD

The Man Who Invented Christmas

Rrugëtimi që bëri Çarls Dikens në krijimin e “A Christmas Carol”, një tregim që do i jepte formë tjetër asaj feste.
My Friend Dahmer
6.5
HD

My Friend Dahmer

Nov. 03, 2017

My Friend Dahmer

Xhefri Dahmer përballet me jetën e vështirë gjatë viteve të tij të rinisë, gjë që e kthen ngadalë në një psikopat dhe vrasës serial, i cili do të ...
Everest
7.1
HD

Everest

Sep. 10, 2015

Everest

“Bazuar në një histori të vërtetë”: Një ekspeditë ngjitjeje në malin Everest shkatërrohet nga një stuhi e rëndë bore.
Only the Brave
7.8
HD

Only the Brave

Sep. 22, 2017

Only the Brave

Members of the Granite Mountain Hotshots battle deadly wildfires to save an Arizona town.
The Devil’s Double
7.1
HD

The Devil’s Double

Feb. 11, 2011

The Devil’s Double

I thirrur nga fronti i luftës në pallatin e Sadam Huseinit, togeri i ushtrisë irakene Latif Jahia rraset brenda niveleve më të larta të “familjes ...
Jobs
5.9
HD

Jobs

Aug. 16, 2013

Jobs

Historia e jetës së Stiv Xhobs që nga braktisja e kolegjit dhe triumfi i tij në botën e teknologjisë duke u bërë një nga sipërmarrësit më të ...
Paan Singh Tomar
8.3
HD

Paan Singh Tomar

Mar. 02, 2012

Paan Singh Tomar

Historia e Pan Sing Tomar, një atlet Indian, i shpallur shtatë herë kampion në garën me pengesa, i cili, pas tërheqes së tij, kthehet në rebelin ...
The Longshots
5.2
HD

The Longshots

Aug. 22, 2008

The Longshots

Historia e vërtetë e Jasmine Plummer e cila, në moshën njëmbëdhjetë vjeçare, u bë femra e parë që luante në Pop Warner në turneun e futbollit në ...
Kill the Irishman
7.1

Kill the Irishman

Mar. 10, 2011

Kill the Irishman

Kjo është historia e vërtetë e Danny Greene, një banditi irlandez që punonte për mafiozët e Cleveland gjatë viteve 1970.
The Legend of Ben Hall
6.0
HD

The Legend of Ben Hall

Dec. 01, 2016

The Legend of Ben Hall

Ben Halli tërhiqet përsëri në jetën endacake me rishfaqjen e mikut të tij të vjetër Xhon Gilbert. Pas riformimit të bandës, ata së shpejti bëhen ...