Dokumentar

Fyre
7.2
HD

Fyre

Jan. 18, 2019

Fyre

Një vështrim ekskluziv në prapaskenë mbi festivalin famëkeq të muzikës “Fyre”.  
The Dissident
8.1
HD

The Dissident

Dec. 25, 2020

The Dissident

Kur gazetari i Uashington Post Jamal Khashoggi, zhduket në Stamboll, e fejuara e tij dhe disidentët në të gjithë botën zbulojnë të dhëna për një ...
Icarus
7.9
HD

Icarus

Jun. 03, 2017

Icarus

Kur Brajan vendos të zbulojë të vërtetën e dopingut në historinë e sportit, një takim me shkencëtarin rus transformon të gjithë historinë nga një ...
Becoming
6.8
HD

Becoming

May. 06, 2020

Becoming

Ish-zonja e parë Mishel Obama në një dokumentar intim për jetën e saj, shpresat dhe lidhjen me të tjerët gjatë turneut të saj të librit në 2019 ...
Ariana Grande: Excuse me, I love you
6.9
HD

Ariana Grande: Excuse me, I love you

Një dokumentar interesant rreth këngëtares së njohur Ariana Grande, koncerteve të suksesshme muzikore, por dhe jetën e saj prapa skenave.  
American Murder: The Family Next Door
7.2
HD

American Murder: The Family Next Door

Në 2018, 38 vjeçarja Shanann Watts dhe dy fëmijët e saj u zhdukën në Kolorado. Me fakte të reja që mësoheshin, historia e një familje të thjeshtë ...
The Social Dilemma
8.1
HD

The Social Dilemma

Jan. 26, 2020

The Social Dilemma

Një dokumentar që eksploron se sa të rrezikshme janë rrjetet sociale për njeriun. Nga ekspertë të teknologjisë që japin alarmin rreth krijimeve ...
The White Helmets
7.5
HD

The White Helmets

Sep. 16, 2016

The White Helmets

Ndërsa sulmet ajrore vazhdojnë të godasin qytetet Siriane, një grup vullnetarësh rrezikojnë jetën e tyre për të shpëtuar viktimat që ndodhen ...
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley
7.1
HD

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

Me një shpikje të re që premtoi të revolucionarizojë testimin e gjakut, Elizabeth Holms u bë miliarderja më e re në botë, e konsideruar si Stiv ...
What Happened, Miss Simone?
7.6
HD

What Happened, Miss Simone?

Historia e pianistes klasike, ikonës dhe artistes legjendare, Nina Simone, që jetoi një jetë me ndershmëri brutale, me gjenialitet muzikor dhe me ...
Earth: One Amazing Day
7.8
HD

Earth: One Amazing Day

Aug. 04, 2017

Earth: One Amazing Day

Nga xhunglat ekzotike, malet e larta dhe ishujt e largëta, dokumentari na prezanton me një kast me personazhe të paharrueshme: një këlysh zebër i ...
Money Heist: The Phenomenon
8.9
HD

Money Heist: The Phenomenon

Këtu tregohet pse dhe si “Money Heist” ndezi një valë entuziazmi në të gjithë botën për një grup të dashur hajdutësh dhe profesorin e tyre.
Home
8.6
HD

Home

Jun. 03, 2009

Home

Me pamjet ajrore 54 vendeve, ‘Shtëpia’ është një përshkrim të asaj se si problemet e Tokës janë të gjitha të ndërlidhura.
Sicko
7.9
HD

Sicko

May. 18, 2007

Sicko

Sicko është një dokumentar i Majkell More rreth sistemit të korruptuar të kujdesit shëndetësor në Shtetet e Bashkuara, që është qëllimi kryesor ...
After Porn Ends 2
5.4
HD

After Porn Ends 2

Mar. 28, 2017

After Porn Ends 2

Një eksplorim mbi jetën e disa ish-aktorëve +18, të cilët rrëfejnë jetën dhe karrierën e tyre ku disa ndjehen krenar ndërsa disa të ...
Hot Girls Wanted
6.1
HD

Hot Girls Wanted

May. 29, 2015

Hot Girls Wanted

Një dokumentar për femrat e reja që zhyten në tregun e seksit – dhe sa e thjeshtë është për internetin të prodhojë porno.
For Sama
8.6
HD

For Sama

Oct. 09, 2019

For Sama

Për Saman, është një udhëtim intim dhe epik mbi eksperiencën e grave gjatë luftës.
Miss Americana-Taylor Swift
8.0
HD

Miss Americana-Taylor Swift

Një vështrim mbi artisten ikonë të popit, Tejlor Suift, gjatë një periudhe transformuese në jetën e saj, teksa përqafon rolin si kantautore dhe ...
The Edge of Democracy
7.2
HD

The Edge of Democracy

Jan. 24, 2019

The Edge of Democracy

Dokumentari politik dhe kujtimet personale përplasen në këtë eksplorim për të vërtetën komplekse pas shpalosjes së dy presidencave braziliane.  
American Factory
7.5
HD

American Factory

Aug. 21, 2019

American Factory

Një miliarder kinez hap një fabrikë xhamash në Ohajo ku punëson më shumë se 2000 amerikanë. Ditët e para të shpresës dhe optimizmit i hapin rrugë ...
The Pirate Bay: Away From Keyboard
7.6
HD

The Pirate Bay: Away From Keyboard

TPB AFK është një dokumentar rreth tre kompjuterëve që kanë ripërcaktuar botën e shpërndarjes së medias me faqen e tyre The Pirate Bay. Si u nda ...
QT8: The First Eight
7.2
HD

QT8: The First Eight

Oct. 21, 2019

QT8: The First Eight

Një dokumentar që flet mbi karrierën e mrekullueshme 21-vjeçare të regjisorit Kuentin Tarantino dhe që përfshin intervista me kolegë të ndryshëm ...
Racing Extinction
8.3
HD

Racing Extinction

Jan. 24, 2015

Racing Extinction

Një dokumentar që pason me aktivistë të maskuar të cilët mundohen të largojnë një zhdukje masive të shkaktuar nga dora e njeriut.
Citizenfour
8.1
HD

Citizenfour

Oct. 24, 2014

Citizenfour

Një dokumentues dhe një reporter udhëtojnë në Hong Kong për të takuar Edward Snowden, i cili zbuloi në media materiale sekrete të SHBA dhe ...
Diego Maradona
7.7
HD

Diego Maradona

Jun. 14, 2019

Diego Maradona

Ky dokumentar përqendrohet në karrierën e futbollistit të njohur Diego Armando Maradona, i cili luajti për S.S.C. Napoli në vitet ’80.
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates
8.0
HD

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates

Një dokumentar që tregon historinë e jetës së Bill Gatesit kur ai kërkon zgjidhjen e disa prej problemeve më komplekse në botë.
The Game Changers
8.4
HD

The Game Changers

Sep. 16, 2019

The Game Changers

Bota e një sportisti të UFC-së kthehet përmbys kur zbulon një grup elitar atletësh dhe shkencëtarësh të njohur botërisht, të cilët i provojnë se ...
Mosul
9.2
HD

Mosul

May. 14, 2019

Mosul

Një film emocionues i ushtrive lokale dhe aleatëve të feve të ndryshme që u bashkuan për të çliruar qytetin e dytë më të madh të Irakut me 1.3 ...
Make Us Dream
8.2
HD

Make Us Dream

Nov. 15, 2018

Make Us Dream

Dokumentar mbi karrierën e paimagjinueshme të futbollit të Stiven Xherardit, një nga lojtarët më të mirë të Klubit të Liverpulit.