Histori

Mank
7.1
HD

Mank

Nov. 13, 2020

Mank

Hollivudi i viteve 1930 rivlerësohet nga syri kritik i skenaristit Herman J. Menkuic kur ai nxiton për të mbaruar skenarin e filmit ...
Judas and the Black Messiah
7.8
HD

Judas and the Black Messiah

Bill O’Nilli infiltrohet nga FBI-ja në Partinë e Panterave të Zeza që mbronin të drejtat e njerëzve me ngjyrë dhe lirinë e tyre. Kryetari i ...
Blizzard of Souls aka The Rifleman
HD

Blizzard of Souls aka The Rifleman

Pasi humbi nënën dhe shtëpinë e tij, Artur gjen një ngushëllim duke iu bashkuar me ushtrinë. Sidoqoftë, lufta nuk është aspak ashtu si ai e ...
Come and See
8.3
HD

Come and See

Sep. 03, 1985

Come and See

Pasi e gjen një pushkë të vjetër, një djalë i ri i bashkohet ushtrisë Sovjetike dhe përjeton tmerret e luftës së Dytë Botërore kundër forcave të ...
The Legend of Tomiris
4.6
HD

The Legend of Tomiris

Oct. 01, 2019

The Legend of Tomiris

Historia e jetës së Tomirisit, mbretëreshës së kreshtave veriore, fati i së cilës është të bashkojë forcat e të gjitha fiseve Saka për të luftuar ...
The Dig
7.2
HD

The Dig

Jan. 14, 2021

The Dig

Një arkeolog fillon gërmimin historikisht të rëndësishëm në Saton Hunw e vitit 1938.  
Coco Before Chanel
6.7
HD

Coco Before Chanel

Apr. 22, 2009

Coco Before Chanel

Historia e Koko Shanelit të re dhe rritjes së saj nga një rrobaqepëse e thjeshtë në ikonën e botës së modës.
The Eight Hundred
7.1
HD

The Eight Hundred

Aug. 14, 2020

The Eight Hundred

Në vitin 1937 një grup ushtarësh kinezë ngrenë një mbrojtje heroike katër ditore në Shanghai për të ndaluar avancimin e forcave Japoneze…  
Fukushima 50
6.2
HD

Fukushima 50

Mar. 06, 2020

Fukushima 50

Punëtorët në centralin Fukushima Daiichi në Japoni rrezikojnë jetën e tyre dhe qëndrojnë në termocentralin bërthamor për të parandaluar ...
The Monuments Men
6.1
HD

The Monuments Men

Jan. 24, 2014

The Monuments Men

Një grup togerësh nga Lufta e Dytë Botërore kanë për detyrë të shpëtojnë kryeveprat e artit nga hajdutë nazistë dhe t’i kthejnë ato tek pronarët ...
438 Days
6.8
HD

438 Days

Aug. 30, 2019

438 Days

Dy gazetarë suedez shkuan në Etiopi për të kërkuar mbi disa investime të dyshimta të kompanisë së naftës Lundin, por gjatë udhëtimit ata ...
Operation Cicero
6.6
HD

Operation Cicero

Jan. 18, 2019

Operation Cicero

Iljas Bazna punon si shërbetor në Ambasadën Britanike në Turqi gjatë Luftës së Dytë Botërore. Pasi Bazna fillon të punojë si një spiun gjerman ai ...
Arthur & Merlin: Knights of Camelot
5.5
HD

Arthur & Merlin: Knights of Camelot

Pas një lufte të gjatë me Perandorinë Romake mbreti Artur më në fund kthehet në shtëpi. Ai mëson se djali i tij i paligjshëm ka korruptuar dhe ka ...
The Battalion
6.5
HD

The Battalion

Feb. 20, 2015

The Battalion

Rusi, 1917, Lufta e Parë Botërore. Kjo është historia e Batalionit të Parë të Vdekjes Ruse të Grave, i formuar si pjesë e një dredhie ...
Ophelia
6.6
HD

Ophelia

Jan. 22, 2018

Ophelia

Si një fëmijë rebel dhe pa nënë, Ophelia merret në Elsinore Castle nga Mbretëresha Gertrude si një nga shoqërueset e saj më të besuara. Shumë ...
The Physician
7.2
HD

The Physician

Dec. 25, 2013

The Physician

Në Persi në Shekullin e XI-të, nxënësi i një kirurgu hiqet si çifut për të studiuar në një shkollë, që nuk pranon të krishterë.  
The Trial of the Chicago 7
8.0
HD

The Trial of the Chicago 7

Historia e gjyqit të 7 personave që rëndohen nga akuza të ndryshme rreth kryengritjes në Kongresin Kombëtar Demokratik të vitit 1969 në Çikago.  
Amundsen
6.2
HD

Amundsen

Feb. 15, 2019

Amundsen

Jeta dhe veprat e ekspolruesit norvegjez, Roald Amundsen, njeriut të parë që vizitoi Polin e Jugut.  
De Gaulle
6.0
HD

De Gaulle

Mar. 04, 2020

De Gaulle

Paris, qershor 1940. Çifti De Gol përballet me kolapsin ushtarak dhe politik të Francës. Sharl de Goli shkon në Londër, ndërsa Ivona, gruaja e ...
Emperor
5.4
HD

Emperor

Mar. 27, 2020

Emperor

Duke luftuar për të shkuar drejt veriut, që të fitojë lirinë e tij dhe të familjes së tij, skllavi Shields Green me nofkën ...
Tesla
5.1
HD

Tesla

Aug. 14, 2020

Tesla

Një udhëtim fantastik biografik në jetën e njërit nga shkencëtarëve më influencues dhe revolucionarë të të gjitha kohërave për të parë idetë e ...
Glory Road
7.2
HD

Glory Road

Jan. 13, 2006

Glory Road

Don Haskins bën historinë kur përzgjedh shtatë lojtarë afro-amerikanë në skuadrën e basketbollit të quajtur Texas Western Miners. Skuadra ...
Rising Free
7.7
HD

Rising Free

Dec. 06, 2019

Rising Free

Në fund të shekullit të 19-të në Amerikë, filmi tregon historinë e një vajze të re, e cila jeton me pasojat e paragjykimit racial. E rrethuar nga ...
The Outpost
6.1
HD

The Outpost

Jun. 24, 2020

The Outpost

Disa ushtarë amerikanë qëndrojnë në një bazë ushtarake në Afganistan pavarësisht faktit se janë të rrethuar nga talebanë që i sulmojnë cdo ditë.
Hamilton
9.2
HD

Hamilton

Jul. 03, 2020

Hamilton

Jeta e vërtetë e një prej baballarëve themelues më të mëdhenj të Amerikës dhe sekretarit të parë të thesarit, Aleksander Hamilton, e kapur live ...
The Butterfly’s Dream
7.8
HD

The Butterfly’s Dream

Feb. 22, 2013

The Butterfly’s Dream

Në një qytet të vogël turk, dy poet të rinj të sëmurë me turbekuloz përpiqen të mbijetojnë duke publikuar poezitë e tyre. Kur të dy bien në ...
An Impossible Love
7.0
HD

An Impossible Love

Nov. 07, 2018

An Impossible Love

Lidhja mes Filipit dhe Rashelës, të cilët nuk qëndrojnë dot larg nga njëri-tjetri, por janë të ndarë nga klasa e tyre sociale. Pasi bëjnë një ...
An Officer and a Spy
7.2
HD

An Officer and a Spy

Sep. 30, 2019

An Officer and a Spy

Një film i vlerësuar dhe nominuar me shumë çmime ndërkombëtare Oficeri dhe Spiuni : Më 1894, Kapiteni Francez Alfred Dreyfus dënohet ...
Wasp Network
5.5
HD

Wasp Network

Jan. 29, 2020

Wasp Network

Historia e 5 të burgosurve politik Kubanez që u burgosën nga Shtetet e Bashkuara që nga vitet 90 me akuzën për spiunazh dhe vrasje.
Tanhaji: The Unsung Warrior
7.7
HD

Tanhaji: The Unsung Warrior

Tanhaji Malusare, drejtuesi i ushtrisë të Marathas, udhëheq misionin për pushtimin e fortesës Kondhana e cila mbrohet nga ushtria e Udaybhan Rathod.