Muzikë

Ma Rainey’s Black Bottom
7.1
HD

Ma Rainey’s Black Bottom

Gjatë një seance regjistrimi këngësh në Çikago, 1927, krijohet një situatë tensionuese mes Ma Reinit, muzikantit të saj ambicioz të trombës dhe ...
The Girl from the Song
5.6
HD

The Girl from the Song

Apr. 24, 2017

The Girl from the Song

Një muzikant i ri udhëton në Burning Man, një festival unik në mes të shkretëtirës së Nevada, në një përpjekje për tu rikthyer vajzën çapkëne me ...
Soul
7.8
HD

Soul

Dec. 25, 2020

Soul

Një muzikant që ka humbur pasionin për profesionin e tij, pëson një aventurë të çuditshme para një momenti shumë të rëndësishëm në jetën e tij. E ...
Ariana Grande: Excuse me, I love you
6.9
HD

Ariana Grande: Excuse me, I love you

Një dokumentar interesant rreth këngëtares së njohur Ariana Grande, koncerteve të suksesshme muzikore, por dhe jetën e saj prapa skenave.  
The Prom
6.1
HD

The Prom

Dec. 02, 2020

The Prom

Një trupë yjesh teatri narcistë, mblidhen në një qytet të vogël konservator në Indiana në mbështetje të një vajze gjimnazi që dëshiron të marrë ...
Sound of Metal
7.8
HD

Sound of Metal

Nov. 20, 2020

Sound of Metal

Jeta e një bateristi, shkon në rënie kur ai fillon të humbasë dëgjimin nga muzika e larte.  
A Very Murray Christmas
5.5
HD

A Very Murray Christmas

Dec. 04, 2015

A Very Murray Christmas

Bill Murray shqetësohet se askush nuk do t’i vijë në shfaqjen speciale që ai organizon me rastin e festës së Krishtlindjeve, por gjatë një ...
The Bélier Family
7.3
HD

The Bélier Family

Dec. 17, 2014

The Bélier Family

Një vajzë e re me prindër shurdhmemecë, zbulon se ka një zë të mahnitshëm dhe se mund të bëhet këngëtare e skenave të mëdha.  
Jingle Jangle: A Christmas Journey
6.6
HD

Jingle Jangle: A Christmas Journey

Disa dekada pasi nxënësi i tij e tradhton atë, një prodhues lodrash dikur i lumtur gjen shpresë të re kur mbesa e tij e talentuar shfaqet në ...
Clouds
7.5
HD

Clouds

Oct. 09, 2020

Clouds

Muzikanti i ri Zak Sobiek zbulon se kanceri i është përhapur në trup, duke i lënë vetëm disa muaj jetë. Me pak kohë të mbetur për të jetuar, ai ...
The Soloist
6.7
HD

The Soloist

Apr. 24, 2009

The Soloist

Një gazetar i Los Anxhelos ndërsa kërkon një artikull të ri për gazetën, ai zbulon një gjeni muzikant të pastrehë të trajnuar nga Juilliard dhe ...
High Strung Free Dance
6.7
HD

High Strung Free Dance

Sep. 13, 2018

High Strung Free Dance

Një koreograf i ri bën bashkë disa balerinë modern dhe një pianist për shfaqjen më të shikuar në Broadway të New York-ut.  
Frozen II
7.3
HD

Frozen II

Nov. 20, 2019

Frozen II

Frozen 2: Elsa, mbretëresha e dëborës ka një dhunti të jashtëzakonshme: fuqinë për të krijuar akull dhe borë. Por, pavarësisht sa e lumtur është ...
Get Duked! aka Boyz in the Wood
6.3
HD

Get Duked! aka Boyz in the Wood

Një udhëtim kampingu në Malësinë Skoceze kthehet në një luftë për mbijetesë kur katër adoleshentë bëhen shënjestra e gjahtarëve të egër.
Work It
6.3
HD

Work It

Aug. 07, 2020

Work It

Kur aplikimi i Kuin Akermenit për fakultetin e ëndrrave të saj varet nga performanca në një garë kërcimi, ajo formon një grup dështak ...
What Happened, Miss Simone?
7.6
HD

What Happened, Miss Simone?

Historia e pianistes klasike, ikonës dhe artistes legjendare, Nina Simone, që jetoi një jetë me ndershmëri brutale, me gjenialitet muzikor dhe me ...
Hamilton
9.2
HD

Hamilton

Jul. 03, 2020

Hamilton

Jeta e vërtetë e një prej baballarëve themelues më të mëdhenj të Amerikës dhe sekretarit të parë të thesarit, Aleksander Hamilton, e kapur live ...
Danny Collins
7.0
HD

Danny Collins

Mar. 19, 2015

Danny Collins

Frymëzuar nga një histori e vërtetë. Al Pacino luan rolin e yllit të rokut në vitet ’70, Deni Kollins, i cili nuk hiqte dot dorë nga droga. ...
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
6.7
HD

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Dy këngëtarë të një qyteti të vogël të Islandës janë në ndjekje të ëndrrës së tyre për të qenë pjesë e Eurovizionit. Gjatë rrugëtimit, plot ...
Teen Beach Movie
5.9
HD

Teen Beach Movie

Aug. 07, 2013

Teen Beach Movie

Dy të apasionuar pas sërfit, marrëdhënia e të cilëve është duke përfunduar, e gjejnë veten të përfshirë në një valë dimensionale udhëtimi në kohë ...
Feel the Beat
6.4
HD

Feel the Beat

Jun. 19, 2020

Feel the Beat

Pasi shkatërroi karrierën e saj në Broduei, Ejprill, kërcimtarja ego-centrike, vendos të kthehet në qytetin e lindjes. Aty do të përfundojë duke ...
Rock the Kasbah
5.5
HD

Rock the Kasbah

Oct. 22, 2015

Rock the Kasbah

Një menaxher i pafat talentesh muzikore zbulon një vajzë me një zë të mrekullueshëm gjatë një udhëtimi për koncert në Afganistan, dhe e çon atë ...
Step Up: Year of the Dance
3.4
HD

Step Up: Year of the Dance

Disa të rinj nga klasa të ndryshme sociale në Pekin bashkohen për të formuar grupin e kërcimit më të mirë në Kinë dhe për të mësuar që familja ...
Nina
5.4
HD

Nina

Apr. 22, 2016

Nina

Historia e muzikantes së xhazit dhe pianistes klasike Nina Simone, ngritja e saj në famë dhe marrëdhëniet me menaxherin e saj Klifton Henderson.
Sturgill Simpson Presents Sound & Fury
6.5
HD

Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

Një shofer misterioz shkon thellë në një skëterrë post-apokaliptike drejt një përballje të egër me dy kundërshtarë monstruozë.
LelleBelle
5.7
HD

LelleBelle

Oct. 09, 2010

LelleBelle

Një muzikante e re për t’u pranuar në një shkollë të rëndësishme muzike përfshihet në ndodhi seksuale të cilat e ndihmojnë në rrugën e saj.
I still believe
6.1
HD

I still believe

Mar. 12, 2020

I still believe

Historia e jetës së vërtetë të yllit të muzikës së krishterë Jeremy Camp dhe rrugëtimit të tij të dashurisë dhe humbjes që tregon se ka gjithmonë ...
The Ballad of Buster Scruggs
6.5
HD

The Ballad of Buster Scruggs

Një antologji me gjashtë filma të shkurtër që ndodhin në epokën e Luftës Civile të shekullit XIX, gjatë vendosjes në Perëndimin e Egër. ...