Turk

More aka Daha
6.9
HD

More aka Daha

Jul. 03, 2017

More aka Daha

Gaza është një djalë 14-vjeçar që jeton në bregdetin turk të Egjeut. Së bashku me babanë e tij dominues, ai ndihmon kontrabandën e refugjatëve ...
Stuck Apart a.k.a Azizler
6.1
HD

Stuck Apart a.k.a Azizler

Historia e Azizit që vuan nga kriza ekzistenciale në kërkim të rinisë. Ai nuk është i lumtur me punën dhe jetën e tij private që është rrënuar ...
A Tale of Three Sisters a.k.a Kiz Kardesler
7.5
HD

A Tale of Three Sisters a.k.a Kiz Kardesler

Tri vajza të reja kthehen përsëri tek babai i tyre në një fshat të varfër në Anadollin qendror, njëra pas tjetrës, pasi dështuan në strehimet e ...
The Butterfly’s Dream
7.8
HD

The Butterfly’s Dream

Feb. 22, 2013

The Butterfly’s Dream

Në një qytet të vogël turk, dy poet të rinj të sëmurë me turbekuloz përpiqen të mbijetojnë duke publikuar poezitë e tyre. Kur të dy bien në ...
Güzelliğin Portresi
6.4
HD

Güzelliğin Portresi

Dec. 13, 2019

Güzelliğin Portresi

Nisan lajmërohet nga policia për vdekjen babait të saj, të cilin ajo kishte vite pa e takuar. Rikthimi i saj në shtëpinë e fëmijërisë për ...
Valley of the Wolves: Palestine
6.1
HD

Valley of the Wolves: Palestine

Një pjesëtar i forcave speciale turke është në ndjekje të një ushtaraku izraelit përgjegjës për sulmet në Gaza…
Clair Obscur
6.5
HD

Clair Obscur

Sep. 11, 2016

Clair Obscur

Dy femra turke njëra e shtypur nga traditat seksiste dhe njëra e lirë nga zakonet moderne, kanë më shumë të përbashkëta nga se duket.  
Cingöz Recai
4.9
HD

Cingöz Recai

Oct. 13, 2017

Cingöz Recai

Historia e një hajduti, e bazuar në novelën e shkrimtarit të famshëm Peyami Safa.
Miracles Of Love aka Mucize 2 Ask
7.0
HD

Miracles Of Love aka Mucize 2 Ask

Një dramë turke e vendosur në vitet 1960. Azizi, një burrë me të meta fizike e gjen veten në përpjekje për të sistemuar martesën me Mizgin, ...
Two Hearts as One aka Birlesen Gönüller
7.7
HD

Two Hearts as One aka Birlesen Gönüller

Një vështrim brenda historisë së dy sapo-martuarve që ndahen nga njëri-tjetri dhe kalojnë gjysmëshekullin tjetër të jetës së tyre duke u ...
Sour Apples aka Eksi Elmalar
7.1
HD

Sour Apples aka Eksi Elmalar

Duke premtuar një festë vizuale të ngjyrave, kostumeve, dritës dhe vendndodhjeve, do t’iu bëjnë të qeshni dhe qani njëkohësisht me shfaqjet e saj ...
Bir Ask Hikayesi-Një histori dashurie
6.0
HD

Bir Ask Hikayesi-Një histori dashurie

Ndërsa kërkon për prindërit e tij biologjikë, Korkuti, një jetim i varfër, takon Xhejlanin, një vajzë e re. Sidoqoftë, kur mëson për stilin e ...
Butterflies
7.5
HD

Butterflies

Mar. 30, 2018

Butterflies

Në fshatin Hasanlar, 2 vëllezër dhe një motër që nuk e kanë njohur fare njeri-tjetrin dhe as babanë e tyre që do të varrosin, do të njohin më ...
Three Letters 2: Hablis
3.5
HD

Three Letters 2: Hablis

Aug. 14, 2015

Three Letters 2: Hablis

Pas një jete të qetë dhe të lumtur, një gruaje dhe familjes së saj, iu shndërrohet jeta në një makth kur fillojnë të ndodhin vepra të ...
Second Chance aka Ikinci Sans
5.7
HD

Second Chance aka Ikinci Sans

Ikinci Sans: Një mësuese matematike e bukur, Jasemina, kryqëzon rrugën me një gustator karizmatik, Qemalin. Jasemina po merr veten nga një ...
Deccal (2015)
HD

Deccal (2015)

Stamboll, Turqi: Jemi në një epokë të re ku njerëzimi hidhet në një vorbull frike dhe dëshpërimi, e të gjitha profecitë shfaqen të vërteta. Tani ...
Loves Coincidences (2011)

Loves Coincidences (2011)

  Rrugët e Denizit dhe Ozguri gjithmonë afroheshin por nuk takoheshin asnjëherë, derisa një ditë fati vendosi t’i bashkonte dhe të mos i ...
Sijjin 6 a.k.a Siccin 6
6.2
HD

Sijjin 6 a.k.a Siccin 6

Dec. 01, 2019

Sijjin 6 a.k.a Siccin 6

Fshatarët turq të sunduar nga “magjia e zezë”, tani duhet të kërkojnë për Zbulues dhe Ekzorcistë që t’i ndihmojnë të shpëtojnë ...
Siccîn 3: Cürmü Aşk
6.9
Full HD

Siccîn 3: Cürmü Aşk

Sep. 02, 2016

Siccîn 3: Cürmü Aşk

Tre miq të ndarë pas një aksidenti të tmerrshëm, ribashkohen disa vite më vonë.  
Siccîn 2
6.6
HD

Siccîn 2

Jul. 10, 2015

Siccîn 2

Pasi vdes i biri i një gruaje, më vonë ajo zbulon se nuk ishte koincidencë apo vdekje e thjeshtë, por për shkak të një magjie të zezë që i është ...
Ask Bu Mu?
4.0
HD

Ask Bu Mu?

Dec. 14, 2018

Ask Bu Mu?

Një histori e vështirë dashurie midis Umut, hajdut që kur ishte fëmijë dhe Gülüm, një vajzë e re e shkolluar një hap larg ëndrrave të saj. ...
Kurier a.k.a The Messenger
5.6
HD

Kurier a.k.a The Messenger

Polaku Jan Nowak-Jezioranski merr përsipër detyrën çlirimin e Polonisë së pushtuar në Londër për të siguruar informacione rreth betejave të ...
One Love , Two Lives aka Bir Ask Iki Hayat
6.2
HD

One Love , Two Lives aka Bir Ask Iki Hayat

Vendimi i Umut do të ndryshojë fatin e tij. Umut, i cili duhet të zgjedhë midis nxjerrjes së qenit të tij dhe qëndrimit në shtëpi, do të hyjë në ...
Annem aka My Mother
5.8
HD

Annem aka My Mother

Sep. 20, 2019

Annem aka My Mother

Një nënë vetë-sakrifikuese që e bën të pamundurën “të mundshme” për vajzën e saj – një vajzë e cila ka turp për nënën e saj dhe dëshiron të ...
Miracle in Cell No. 7 aka 7 Kogustaki Mucize
8.3
HD

Miracle in Cell No. 7 aka 7 Kogustaki Mucize

Një histori dashurie mes një babai me sëmundje mendore i cili akuzohet në mënyrë të padrejtë për vrasje, dhe vajzës së tij të dashur 6 vjeçare. ...
Shamikuqja
8.7
HD

Shamikuqja

Jan. 01, 1978

Shamikuqja

The girl with the red scarf: Iliazi është njeri i vetëm nga Stambolli që vjen në një fshat të largët duke punuar si një shofer kamioni. Ai dhe ...
Baskın
5.8
HD

Baskın

Dec. 31, 2015

Baskın

Ndërsa po bënin patrullimin rutinë në lagjen e tyre, një skuadër policie merr nje telefonate për ndihmë nga disa njerëz që ndodheshin në një vend ...