Luftë

Peace
4.1
HD

Peace

Nov. 10, 2020

Peace

Historia e katër ushtarëve amerikanë, të cilët, pasi janë dëshmitarë të një vrasje të egër të një civili të pafajshëm nga duart e Rreshterit të ...
Escape to Victory
6.7
HD

Escape to Victory

Jun. 17, 1981

Escape to Victory

Në Luftën e Dytë Botërore, një grup oficerësh nazistë vijnë me një ngjarje propagandistike në të cilën një ekip nazist me të gjitha yjet do të ...
A Call to Spy
5.6
HD

A Call to Spy

Oct. 02, 2020

A Call to Spy

Në agimin e Luftës së Dytë Botërore, Winston Churchill, i dëshpëruar, urdhëron agjensinë e tij të re të spiunazhit, për të trajnuar gratë për ...
Mulan
HD

Mulan

Sep. 04, 2020

Mulan

Për të shpëtuar babanë e saj të sëmurë në mënyrë që mos shkonte në luftë, një femër e re e patrembur maskohet si burrë të mbroj perandorinë e saj ...
The White Helmets
7.5
HD

The White Helmets

Sep. 16, 2016

The White Helmets

Ndërsa sulmet ajrore vazhdojnë të godasin qytetet Siriane, një grup vullnetarësh rrezikojnë jetën e tyre për të shpëtuar viktimat që ndodhen ...
Far from Men
7.2
HD

Far from Men

Aug. 30, 2014

Far from Men

Në vitet ’50, në Algjeri, një mësues shkolle pranon të dorëzojë në gjykatën franceze një vendas të akuzuar për vrasje. Dy burra shumë të ndryshëm ...
Ghosts of War
HD

Ghosts of War

Jul. 03, 2020

Ghosts of War

Pesë ushtarë amerikanë janë caktuar për të ruajtur një kështjellë franceze në fund të Luftës së Dytë Botërore. Aty, ata hasin një armik të ...
Greyhound
7.8
HD

Greyhound

Jul. 10, 2020

Greyhound

Në fillim të Luftës së Dytë Botërore, një kapiten i papërvojë i SH.B.A-së duhet të udhëheqë një kolonë aleate që po ndiqet nga një tufë ...
The Outpost
6.1
HD

The Outpost

Jun. 24, 2020

The Outpost

Disa ushtarë amerikanë qëndrojnë në një bazë ushtarake në Afganistan pavarësisht faktit se janë të rrethuar nga talebanë që i sulmojnë cdo ditë.
Hot Shots! Part Deux
6.6
HD

Hot Shots! Part Deux

May. 21, 1993

Hot Shots! Part Deux

Pasi tërhiqet nga jeta ushtarake, Toper Harli bëhet murg. CIA i kërkon atij ndihmë të shpëtojë pengjet amerikane në Irak.
Hot Shots!
6.8
HD

Hot Shots!

Jul. 31, 1991

Hot Shots!

Parodi e filmit Top Gun. Një pilot i talentuar por i pa qëndrueshëm duhet të mundë fantazmat e vdekjes së babait të tij dhe të shpëtojë një ...
The Eastern Front
3.3
HD

The Eastern Front

Jun. 24, 2020

The Eastern Front

Kjo është historia e një grupi ushtarësh gjermanë që përpiqen të bashkohen me ushtrinë e tyre gjatë luftës së dytë botërore. Një histori ...
Torpedo: U-235
6.9
HD

Torpedo: U-235

Oct. 23, 2019

Torpedo: U-235

Në kulm të Luftës së Dytë Botërore, komandant Stani dhe një grup luftëtarësh të rezistencës nisin një mision vetëvrasës. Ata duhet të dërgojnë në ...
The Painted Bird
7.2
HD

The Painted Bird

Sep. 12, 2019

The Painted Bird

Një djalë i ri hebre diku në Europën Lindore has personazhe të ndryshëm gjatë kërkimit për strehim në kohën e Luftës së Dytë Botërore.
The Ghazi Attack
7.6
HD

The Ghazi Attack

Feb. 17, 2017

The Ghazi Attack

Një nëndetëse Pakistaneze, Ghazi, planifikon të sulmojë fshehtazi portin Vizag. Për të bërë këtë, më parë asaj i duhet të kaloj nëndetësen S21.
Saints and Soldiers
6.7
HD

Saints and Soldiers

Sep. 11, 2003

Saints and Soldiers

Katër ushtarë amerikanë dhe një Britanez duke luftuar në Europë gjatë Luftës së Dytë Botërore për t’u kthyer në territorin e aleatëve, pasi u ...
Rock the Kasbah
5.5
HD

Rock the Kasbah

Oct. 22, 2015

Rock the Kasbah

Një menaxher i pafat talentesh muzikore zbulon një vajzë me një zë të mrekullueshëm gjatë një udhëtimi për koncert në Afganistan, dhe e çon atë ...
Enemy Lines
4.7
HD

Enemy Lines

Apr. 24, 2020

Enemy Lines

Nazistët mbajnë peng një shkencëtar, të aftë të prodhojë armë bërthamore. Fati i tij dhe i luftës do të varet nga misioni sekret i shpëtimit, i ...
All Quiet on the Western Front
8.0
HD

All Quiet on the Western Front

Një ushtar i ri përballet me zhgënjimin dhe tmerrin e Luftës së Parë Botërore e cila shkaterroi shume shpirtra. (All Quiet on the Western Front ...
The Battle: Roar to Victory
5.5
HD

The Battle: Roar to Victory

Gjatë një periudhe 4 ditore, zhvillohet një betejë e ashpër midis milicisë koreane dhe forcave japoneze imperialiste në Mançuri të Kinës. Milicia ...
Kurier a.k.a The Messenger
5.6
HD

Kurier a.k.a The Messenger

Polaku Jan Nowak-Jezioranski merr përsipër detyrën çlirimin e Polonisë së pushtuar në Londër për të siguruar informacione rreth betejave të ...
Whiskey Tango Foxtrot
6.6
HD

Whiskey Tango Foxtrot

Mar. 04, 2016

Whiskey Tango Foxtrot

Një film i shkëlqyer i zhanrit komedi, luftë që tregon për raportimet e një gazetareje gjatë kohës së luftës në Afganistan. Mos e humbisni!
300: Rise of an Empire
6.2
HD

300: Rise of an Empire

Mar. 05, 2014

300: Rise of an Empire

Bazuar në romanin e fundit të Frank Miler Herhes, filmi “300 Ngritja e Një Perandorie”, na tregon betejën e gjeneralit Themistokli, ...
Jarhead: Law of Return
6.7
HD

Jarhead: Law of Return

Oct. 01, 2019

Jarhead: Law of Return

Ronan, një pilot avioni luftarak qëllohet dhe rrëzohet në Siri pas një misioni. Ai është i biri i një senatori amerikan dhe një bashkëpunim mes ...
Cyborgs
8.0
HD

Cyborgs

Dec. 07, 2017

Cyborgs

Një grup ushtarësh vullnetarë dërgohen për të mbrojtur aeroportin e Donjetskut nga pushtimi rus.
Battle for Sevastopol
7.1
HD

Battle for Sevastopol

Apr. 02, 2015

Battle for Sevastopol

Një ushtare ruse e sapo rekrutuar zbulon aftësitë e saj si snajperiste, dhe Komanda e Lartë Gjermane jep urdhër për ta ekzekutuar me çdo ...
Full Metal Jacket
8.3
HD

Full Metal Jacket

Jun. 26, 1987

Full Metal Jacket

Jeta e disa të rinjve, të cilët futen në Kolegjin e Ushtarëve dhe më vonë transferohen në Vietnam. Një vëzhgim i një prej ushtarëve të Shteteve ...
My Way
7.8
HD

My Way

Dec. 21, 2011

My Way

Frymëzuar nga një histori e vërtete. Qershor Shik punon për fermën e gjyshit Tatsuo se, ndërsa Koreja e kolonizuar nga Japonia.
The Captain
7.4
HD

The Captain

Sep. 21, 2017

The Captain

Në momentet e fundit të Luftës së Dytë Botërore, një ushtar i ri gjerman që lufton për mbijetesë, gjen një uniformë të kapitenit nazist. Duke u ...
The Hurt Locker
7.6
HD

The Hurt Locker

Oct. 10, 2008

The Hurt Locker

Irak. Të detyruar të luajnë një lojë të rrezikshme macja-me-miun në kaosin e luftës, një skuadër e njësisë së xhenios së ushtrisë duhet të ...